Skip to content

Odzyskiwanie danych z zewnętrznego dysku twardego

Przenośne dyski twardeOdzyskiwanie danych z zewnętrznego dysku twardego

Ponieważ aparaty są dostępne dla prawie każdego przez cały czas, większość z nas potrzebuje coraz więcej miejsca do przechowywania zdjęć i filmów. Jasne, przechowywanie w chmurze jest teraz reklamowane prawie wszędzie, ale nie każdy jest gotowy płacić cykliczne opłaty za przechowywanie swoich rodzinnych zdjęć, filmów i dokumentów. To jeden z powodów, dla których dyski obrotowe są nadal popularne, to bardzo tanie nośniki pamięci.

Ponieważ tak wiele osób i małych firm wciąż korzysta z zewnętrznych i przenośnych dysków twardych, nic dziwnego, że stanowią one duży procent przypadków odzyskiwania danych. Dopóki Western Digital i Seagate będą zwiększać pojemność, będziemy nadal widzieć zewnętrzne dyski twarde wymagające odzyskiwania danych. Nie chodzi o to, że urządzenia mają wysoką awaryjność z „normalnego” użytkowania, problem w tym, że wirujący dysk twardy to delikatny instrument. Podejrzewam, że duża liczba użytkowników zewnętrznych dysków twardych nie ma pojęcia, jak łatwo można uszkodzić te urządzenia, i nie widzę wystarczająco dużo ostrzeżeń ze strony producentów o tym, jak naprawdę są delikatne.

Nie ma znaczenia, czy do tworzenia kopii zapasowych i przechowywania plików używasz przenośnego, czy dużego dysku zewnętrznego do komputerów stacjonarnych, istnieje duża szansa, że ​​może się to skończyć awarią i utratą danych. Przenośne dyski twarde, które wrzuca się do plecaka, teczki, torebki, torby na laptopa lub na siedzeniu samochodu, to porażka, która czeka, aby się wydarzyć, jest prawie nieunikniona. Pełnowymiarowe modele komputerów stacjonarnych czasami cierpią z powodu awarii zasilania, ale jeszcze częściej widać spalone komponenty, ponieważ ktoś użył niewłaściwego zasilacza. Innym powodem awarii większych dysków jest to, że są cięższe niż dyski przenośne. Nie muszą nawet upaść na ziemię, samo przewrócenie ich na biurko podczas odczytu lub zapisu danych może je uszkodzić. Niestety, wydaje się, że producenci napędów promują ustawianie ich w pozycji stojącej, zamiast pozostawiania ich na płasko.

Jeśli doszło do awarii zewnętrznego dysku twardego, w większości przypadków możemy odzyskać Twoje dane.
Widzieć: Koszt odzyskiwania zewnętrznego dysku twardego.
To powiedziawszy, nigdy nie powinieneś traktować odzyskiwania danych jako planu tworzenia kopii zapasowych; jest to o wiele droższe niż kupowanie dodatkowych nośników pamięci i nie ma żadnej gwarancji. Czasami dysk ulega katastrofalnej awarii, której nikt nie może odzyskać. Nie wierz we wszystko, co widzisz w telewizji. 🙂.

Jeśli nie doszło do awarii, ale posiadasz przenośny dysk twardy lub model zewnętrznego komputera stacjonarnego, powinieneś rozważyć utworzenie kopii zapasowej, gdy nadal masz dostęp do cennych danych. Utrata danych może być katastrofalna, a koszt obracania pamięci dyskowej jest zbyt niski, aby narażać cenne dane na ryzyko.

Ciekawi Cię, jaki model WD znajduje się w obudowie USB Passport lub Elements? Przeczytaj nasze WD Zewnętrzny port USB do modelu wewnętrznego Odsyłacz artykuł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *