Skip to content

Odzyskiwanie danych z przenośnego dysku WD SMR

WD Spyglass Wewnętrzna

Odzyskiwanie danych z przenośnego dysku WD SMR

Większość nowoczesnych przenośnych dysków twardych wykorzystuje stosunkowo nową technologię, po raz pierwszy wdrożoną na początku 2010 roku, zwaną zapis magnetyczny z gontem (SMR) do zapisywania danych na talerzach. SMR może osiągnąć wyższą gęstość powierzchniową niż starsza metoda prostopadłego zapisu magnetycznego (PMR, czasami określana jako konwencjonalny zapis magnetyczny lub CMR), co po prostu oznacza więcej danych upakowanych w tej samej przestrzeni fizycznej. Istnieją pewne problemy z wydajnością charakterystyczne dla SMR, które zostały w pewnym stopniu rozwiązane dzięki nowym projektom oprogramowania układowego, ale gdy dysk ulegnie awarii i użytkownik potrzebuje odzyskania danych, nowy projekt oprogramowania układowego używany przez Western Digital może czasami powodować poważne problemy.

W większości przypadków, najlepsze praktyki laboratorium odzyskiwania danych będą działać na dyskach WD SMR, o ile zachowane zostaną środki ostrożności w celu zachowania dodatkowego translatora lub, jak niektórzy go nazywają, translatora SMR. Problem pojawia się wtedy, gdy tłumacz jest uszkodzony. Najczęstszym problemem, gdy pomocniczy tłumacz jest uszkodzony, jest to, że wszystkie dane na dysku są wyświetlane jako zera – wydaje się, że dysk działa bez problemu, ale wydaje się, że wszystkie dane zniknęły. Typowe skanowanie dysku w celu odzyskania oprogramowania nie znajdzie absolutnie niczego na dysku.

Innym mniej powszechnym błędem jest awaria dysku przy każdej próbie odczytu. W takim przypadku inżynier odzyskiwania danych może zauważyć komunikat o błędzie: błąd odczytu Wykryto błąd urządzenia: „CA FLUSH ALL GOT CANCED”. Zakładając, że inżynier wie, że głowice dysków twardych są dobre do czytania i pisania, a ROM i PCB nie są uszkodzone, ten błąd może oznaczać, że masz uszkodzony tłumacz pomocniczy.

Jak więc użytkownik końcowy może uniknąć utraty danych na przenośnym dysku twardym Western Digital? Odpowiedzią jest zachowanie kopii ważnych danych na wielu urządzeniach i/lub w chmurze. Ludzie cały czas pytają nas: „Jaką markę lub model dysku twardego powinienem wybrać?” Biorąc pod uwagę, jak bliskie są wskaźniki awaryjności we wszystkich markach i modelach nowoczesnych dysków twardych, wybór „najlepszego” dysku twardego może tylko zwiększyć szanse o 0,1%, jeśli zachowujesz tylko jedną kopię. Nic nie zastąpi przechowywania kopii plików na więcej niż jednym urządzeniu pamięci masowej.

Zobacz nasz poprzedni artykuł o Dyski twarde WD SMR.

W laboratorium Blizzard Data Recovery mamy bardzo wysoki wskaźnik sukcesu z nowoczesnymi przenośnymi i zewnętrznymi dyskami Western Digital. Ważne jest, aby wybrać firmę, która dysponuje narzędziami, szkoleniami i doświadczeniem do odzyskiwania nowoczesnych dysków. Naszym celem jest połączenie wysokiego poziomu doświadczenia z cenami ryczałtowymi, aby klienci mieli możliwość uzyskania wysokiego wskaźnika sukcesu po przystępnych cenach odzyskiwania danych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *