Skip to content

Odzyskiwanie danych Seagate Grenada

Odzyskiwanie danych Seagate Grenada

Dyski twarde firmy Seagate są obecnie jednymi z najpopularniejszych urządzeń OEM, więc nie jest niespodzianką, że widzimy je prawie codziennie w naszym laboratorium odzyskiwania danych. Są to również jedne z najbardziej przystępnych cenowo marek dysków do sprzedaży detalicznej, co zwiększa liczbę przypadków odzyskiwania danych Seagate, które widzimy każdego roku.

Dysk twardy Seagate Grenada DM Series

Na przestrzeni lat pojawiły się pewne poważne problemy z różnymi modelami dysków Seagate, ale jedna z najpopularniejszych rodzin dysków, znana jako „Grenada”, początkowo miała złą reputację. Kiedy zostały one wprowadzone po raz pierwszy, wielu specjalistów zajmujących się odzyskiwaniem danych prowadziło publiczne dyskusje na forach na temat trudności w odzyskiwaniu tych urządzeń pamięci masowej. Dziś, dzięki zaktualizowanym narzędziom do odzyskiwania oprogramowania i sprzętu oraz precyzyjnym narzędziom ręcznym do wymiany głowicy, odzyskiwanie Seagate Grenada lub dowolnego dysku twardego z serii Seagate DM to tylko kolejny dzień w biurze.

Najczęstszym problemem, który widzimy, jest dysk, który zaczął rozwijać złe sektory (patrz dlaczego dyski twarde zawodzą?). Dyski twarde mają wbudowane procedury, które radzą sobie z niewielką liczbą oczekiwanych defektów nośników, które mogą się rozwijać z czasem, ale gdy uszkodzone sektory przekraczają pewien próg, dysk zazwyczaj działa nieprawidłowo, a użytkownik traci dostęp do swoich danych. Doświadczony specjalista ds. odzyskiwania danych z łatwością poradzi sobie z tego typu awarią.

Innym częstym powodem, dla którego dysk trafia do naszego laboratorium odzyskiwania danych, jest uszkodzenie w wyniku uderzenia. Chociaż awaria spowodowana uderzeniem jest mniej powszechna w przypadku pełnowymiarowych dysków 3,5-calowych instalowanych w komputerach stacjonarnych, te pełnowymiarowe dyski są również używane w zewnętrznych modelach USB. W przeciwieństwie do małych przenośnych zewnętrznych dysków twardych USB, które są zasilane z portu USB, pełnowymiarowe dyski Seagate są nie tylko większe, ale wymagają zewnętrznego źródła zasilania. Ponadto wiele z tych dużych zewnętrznych urządzeń USB zostało zaprojektowanych tak, aby można je było umieścić na biurku na stojąco, co moim zdaniem jest fatalnym pomysłem. Jeśli dysk się przewróci, uderzenie może spowodować uszkodzenie nośnika, a w niektórych przypadkach awarię głowicy. Zgadza się, nie musi spaść na podłogę, żeby ulec uszkodzeniu.

Jeśli doświadczyłeś awarii dysku twardego Seagate, w większości przypadków możemy pomóc. W Datuum nasze współczynniki odzyskiwania dysków twardych są jednymi z najniższych w branży, ale przy 95% współczynniku odzysku nie rezygnujesz z wydajności za cenę.

Więc co składa się na pozostałe 5%, nieodwracalne przypadki? Większość z nich to dyski, które uległy katastrofalnej awarii, co oznacza, że ​​powierzchnie talerzy są prawie całkowicie zniszczone, a uszkodzenia są widoczne bez powiększenia.

Zdarzają się sytuacje, w których uszkodzenie uniemożliwiające naprawę dysku jest widoczne tylko przy użyciu powiększenia – powłokę talerza można zobaczyć na elementach slidera/głowicy pod mikroskopem i nie wszystkie z tych przypadków można naprawić poprzez czyszczenie lub wymianę głowicy.

Niektóre z odzyskanych przez nas modeli z rodziny Grenada komputerów stacjonarnych Seagate obejmują:

ST1000DM003-1CH162
ST1000DM003-9YN162
ST1000DX001-1CM162
ST1000VM002-1CT162
ST1000VM002-9ZL162
ST1500DM003-9YN16G
ST2000DM001-1CH164
ST2000DM001-1ER164
ST2000DM001-9YN164
ST2000VX000-9YW164
ST3000DM001-1CH166
ST3000DM001-1ER166
ST3000DM001-9YN166

Możesz zobaczyć więcej Modele dysków Seagate tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *