Skip to content

Co na dysku znaczy napis Recertified?

Co na dysku znaczy napis Recertified?

W firmie Datuum czasami pojawia się pytanie „Co to jest ponownie certyfikowany dysk twardy?”Certyfikat seryjny Seagate

certyfikowana naprawa seagateWedług firmy Seagate, jeśli zwrócisz uszkodzony dysk, „mogą one zastąpić Twój produkt produktem, który był wcześniej używany, naprawiany i testowany zgodnie ze specyfikacjami firmy Seagate”. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​dysk zastępczy, który otrzymuje klient, często ma zieloną ramkę na etykiecie i słowa „Produkt ponownie certyfikowany” lub „Naprawiony z certyfikatem” oraz pieczęć na końcu ramy dysku. Możesz również znaleźć dwie daty na nowej etykiecie dysku
DOM: Oryginalna data produkcji.
CSO: Wydaje się, że jest to data naprawy/zmiany etykiety.

produkt recertyfikowany ST1000lm035W każdym razie najprawdopodobniej otrzymasz wcześniej naprawiony dysk, a nie oryginalny. W zależności od stanu uszkodzonego dysku może on z kolei stać się zastępczym dyskiem twardym dla kogoś innego. W przypadku wymiany dysku twardego gwarancja obejmuje pierwotny okres gwarancyjny lub 90 dni, w zależności od tego, który okres jest dłuższy. Poza tymi informacjami firma Seagate tak naprawdę nie mówi zbyt wiele o swoich dyskach twardych o ponownej certyfikacji.

Jeśli chodzi o Western Digital, jest trochę więcej informacji. Western Digital otwarcie reklamuje Sprzedaż dysków z certyfikatem WD. Dyski objęte są 6-miesięczną ograniczoną gwarancją. Firma stwierdza, że ​​„Produkty ponownie certyfikowane przez firmę WD mogą składać się z jednostek zwracanych przez klientów i mogą być naprawiane. Wszystkie produkty są testowane i określane, aby spełniały rygorystyczne standardy jakości firmy WD, zanim zostaną sprzedane jako ponownie certyfikowane”. Zazwyczaj widzimy, że te dyski są ponownie oznaczone jako „Ponownie certyfikowane”, a czasami zauważysz, że list został dołączony po dacie produkcji.

Ponownie certyfikowany WD800BBTo, czego nie powinieneś robić, to mylić te naprawione przez producenta dyski twarde z dyskami twardymi wymienionymi jako odnowione. W serwisie eBay lub innych witrynach z używanymi przedmiotami możesz zobaczyć odnowione dyski, a termin ten może oznaczać coś zupełnie innego. Niektóre firmy specjalizują się w „odnawianiu” starych dysków twardych. Może to być tak proste, jak wyczyszczenie istniejących danych i sprawdzenie dysku. Może to również oznaczać, że naprawili i/lub zaktualizowali oprogramowanie układowe, wyczyścili dane SMART, ukryli defekty, głowice tnące, ponieważ uległy awarii, a teraz dysk zostanie faktycznie zmniejszony z oryginalnego projektu/etykiety. Jeśli widzisz dyski oznaczone jako odnowione i mają one oryginalną etykietę producenta „Recertified”, może to oznaczać, że sprzedawca po prostu używa terminu „refurbated” zamiast „refurbated” w fabryce, ale nigdy nie zaszkodzi zapytać.

Czy powinieneś kupić odnowione dyski twarde? Moim zdaniem przy tak niskich kosztach dysków twardych należy rozważyć zakup nowego dysku z gwarancją fabryczną. Ale nadal musisz zachować ostrożność, ponieważ niektóre nowe dyski wymienione jako OEM mogą nie mieć gwarancji producenta. I pamiętaj, posiadanie gwarancji nie oznacza, że ​​nie będziesz jej potrzebować usługa odzyskiwania danych w pomieszczeniach czystych, więc zrób kopię zapasową już dziś i uniknij potrzeby korzystania z naszych usług. Jeśli prowadzenie kopii zapasowych jest zbyt trudne lub czasochłonne, rozważ usługę przechowywania w chmurze. Tylko Ty możesz zapobiec utracie danych.

Jak znaleźć dysk dawcy dla dysku Seagate.
Jak znaleźć dysk dawcy dla dysku Western Digital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *